|


|


|

İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm Projesi

 İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm Projesi

KUYUCAK BELEDİYESİ, İSRAFLA MÜCADELE VE GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE AYDIN'DA BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR

KUYUCAK BELEDİYESİ, İSRAFLA MÜCADELE VE GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE AYDIN'DA BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR

Aydın ilinde birçok projede ilklere imza atan Kuyucak Belediyesi, İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm Projesi ile geri dönüşüm farkındalığını artırıp çevre bilincinin oluşmasını sağlayarak tertemiz bir Kuyucak hedefliyor.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Ülkemizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Saygıdeğer Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi öncülüğünde başlatılan İsrafla Mücadele ve Sıfır Atık Projesi'ne biz de Kuyucak Belediyesi olarak katılıyoruz. Gelecek nesillere daha güzel daha yaşanabilir pırıl pırıl bir Kuyucak bırakabilmek gayesiyle projemizi hayata geçirdik. Bundan sonra hem çevre kirliliğinin önlenmesi açısından hem de israfla mücadele ve geri dönüşüm konusunda belediyemize, Kuyucak'ımıza ve ülkemize destek sağlamış olacağız.” dedi

Konutlardan evsel atıkların ayrıştırılarak toplanacağını ve evsel atıkların her daireye verilen çöp bidonlarının içerisine poşet ile bırakılacağını belirten Başkan Ertürk, “Cam, plastik, metal ve kağıt atıkların da mahallemizin belirli noktalarında bulunan tel kafeslere bırakmak suretiyle bu emtiaların geri dönüşümü sağlanacak. Pil ve batarya gibi radyasyon yayan emtialar, İlçe merkezi İnönü Caddesi’nde Kuyucak Belediyesi karşısında bulunan özel geri dönüşüm kafesine bırakılarak çevre kirliliği önlenmiş olacak. Evsel atıklar ise Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edilerek kompost ve gübre olarak geri dönüşüm ile tarımda kullanılacak. İlçemizde gerçekleştireceğimiz bu ayrıştırma sayesinde de belediyemizin çöp toplama ve işçilik giderlerinden yıllık 1 milyon Tl civarında tasarruf etmeyi hedefliyoruz. İsrafla Mücadele ve Sıfır Atık Projesi kapsamındaki çalışmalarımız sayesinde ilçemizde hem çevre bilinci oluşacak hem de ekonomiye katkı sağlamış olacağız. Aydın'da birçok projemizde olduğu gibi belediyecilikte örnek çalışmalar sergilediğimiz gibi bu projemiz ile de bir ilke daha imza atıyoruz. Siz vatandaşlarımızın katkılarıyla ve devamlılığıyla bunu başaracağız. Bizler umutluyuz. Başaracağız. Hep birlikte Kuyucak'ımızı güzel günlere taşıyacağız. Bu çöp bidonlarını size zimmetleyerek muhafaza etmenizi diliyoruz. Belediyemiz personellerimiz tarafından  çöp toplama saatlerinde arkadaşlarımız geldiklerinde çöplerinizi bu bidonların içerisinden alacaklar. Bu şekilde bir çalışma yürüterek Kuyucak'ımızda daha temiz günlere kavuşacağız.Bu projemiz sayesinde mahallelerimizde çöp konteynırlarından dağılan kötü kokuları ve çevre kirliliğini engellemiş olacağız.Birçok vatandaşımız dağılan kötü kokulardan dolayı balkonlarında oturamıyordu.Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla balkonlarında oturabilecekler. Projemize destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

Vatandaşlar İsrafla Mücadele Ve Geri Dönüşüm Projesi’nden Memnun

Kuyucak Belediyesi İsrafla Mücadele ve Geri Dönüşüm Projesi’nden memnun olan vatandaşlar gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirterek “İlçemizde böyle bir projenin hayata geçirilmesini istiyorduk. İnşallah hep birlikte kurallara uyup başarılı olacağız. Çöplerimizi ayrıştırarak ilçemizde çevre bilincinin oluşmasına da katkı sağlamış olacağız. Kuyucak Belediye Başkanımız Metin Ertürk’ten ve bu güzel projede emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” şeklinde konuştular.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..