|


|


|

KUYUCAK’TA YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

KUYUCAK’TA YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

Kuyucak Belediyesi ve Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle Kuyucak’ta yıllardır süren yüzme kursları bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor. Horsunlu Mahallesi’ne yapılan havuzla birlikte Kuyucak’ta 3 havuz, yüzme kurslarına ev sahipliği yapıyor.

Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi Sosyal Tesisleri, Pamukören ve Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde onlarca çocuk yüzme kursu görmek için kayıt yaptırdı. 6-15 yaş aralığındaki çocukların katılacağı kurslar hafta içi her gün yapılacak.  Kurslar, deneyimli yüzme antrenörleri eşliğinde gerçekleşecek.

BÖLGENİN EN TEMİZ HAVUZU

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Yaz tatilinde çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için Kuyucak ilçe merkezimizde, Pamukören ve Horsunlu Mahallemizdeki havuzlarımız çocuklarımızı ağırlamaya başladı. Tatil boyunca öğrencilerin sosyal aktivitelerini geliştirmeleri için satranç, akıl oyunları, yüzme havuzu kursları açtık. Havuzu 15 yıl önce faaliyete geçirdik. Bunca yıldır da açtığımız yaz kursları büyük ilgi görüyor. Havuzlarımızdan her gün numune alınıyor. Bölgenin en temiz havuzu olma özelliğini de taşıyor. Çocuklarımızın yaz tatillerini daha verimli geçirebilmeleri için açtığımız kurslarımız ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Yüzmeyi bilimsel olarak öğrenen çocuklarımızın, yeteneklerini ortaya çıkarmalarına imkan sağlıyoruz. Çocuklarımız, hijyenik ortamlarda hem eğitimlerini alıp hem de yazın keyfini havuzlarda çıkarıyor." diye konuştu.

VATANDAŞLAR DA ÖĞLEDEN SONRA YÜZECEK

Yüzme kurslarının ardından havuzlar öğleden sonra vatandaşlara açılacak. Erkeklere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri öğleden sonra saat 14.00 ve 17.30 arası, Cumartesi günü de tüm gün açık olacak. Kadınlara ise Salı ve Perşembe günü öğleden sonra 14.00 ve 17.30 arası, Pazar günü de tüm gün açık olacak. Yüzme havuzuna giriş ücretleri öğrenci için 15 TL, yetişkin için 25 TL olarak belirlendi.

Vatandaşlara uygun fiyatla havuz imkanı sunduklarını belirten Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Temiz bir ortamda vatandaşlara havuzda sıcak yaz aylarında serinleme imkanı sunuyoruz. Uygun fiyatla vatandaşlarımızın hizmetinde olan havuzlarımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..