|


|


|

KUYUCAK’TA ‘ATATÜRK’ ANILDI

KUYUCAK’TA ‘ATATÜRK’ ANILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Kuyucak’ta özlem ve minnet ile anıldı.

Kuyucak Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 08.55’te Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Kuyucak Belediyesi’nin çelenginin sunumu ile başlayan tören, saat 09.05’te sirenlerin çalınmasıyla devam etti. Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve tüm katılımcılar saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.

ATATÜRK ORATORYOSU ETKİLEDİ

Atatürk anıtındaki çelenk sunum töreni sonrasında ikinci tören, Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 09.30’da başladı. Kuyucak İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu ’10 Kasım’ temalı resim sergisi Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden tarafından gezildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Kuyucak İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Atatürk Oratoryosu ve Halk Oyunları gösterisi izleyenleri etkiledi. 

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden ve İlçe Jandarma Komutanı Kadir Karaduman’ın elinden aldı.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..