|


|


|

Kuyucak’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü Kutlandı

Kuyucak’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü Kutlandı


Kuyucak’ta, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107. Yıl dönümü ve Çanakkale Şehitleri'ni Anma Programı kapsamında, Kuyucak’ın Şehidi Astsubay Bahri Uçuş ‘un, Kurtuluş Mezarlığı'ndaki kabri Kuyucak İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk ve daire amirleri ile birlikte ziyaret edilerek tüm şehitler için dua edildi. İlçe Şehitlik Anıtı'na Çelenk Koyma Töreni gerçekleşti.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk “Şanlı ecdadımız Çanakkale’de verdiği topyekûn mücadeleyle milletimizin istiklalini ve istikbalini korumuştur. Bize düşen, kahraman ecdadımıza layık bir şekilde birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza ederek dün olduğu gibi bugün de yarın da kutsal değerlerimiz için mücadele etmek, bayrağımızı daha yükseklere çıkarmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun” diye konuştu.


Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezinde, Kuyucak Atatürk Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı 18 Mart Şehitleri Anma programı gerçekleştirildi. Programın ardından İlçe genelinde resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenmiş olan “Şehide Vefa” adlı yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek program son buldu.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..