|


|


|

KUYUCAK'TA 15 TEMMUZ PROGRAMI YAPILDI

KUYUCAK'TA 15 TEMMUZ PROGRAMI YAPILDI

Kuyucak’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.


15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Anma programı kapsamında, Kuyucak’ta düzenlenen program, Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, daire amirleri, muhtarlar, öğretmenler ve vatandaşların da katılımıyla gerçekleşti.

Program Şehitlik Anıtı’na tüm şehitler ve gaziler adına çelenk koyma töreni ile başladı. Ardından Kuyucaklı Şehit Astsubay Bahri Uçuş’un kabir ziyareti ile devam etti. Kabir ziyaretinde tüm şehitler için dua edildi. Öğle namazından önce Kuyucak Çarşı Camii’nde tüm şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerif okutuldu.

FOTOĞRAF SERGİSİ GEZİLDİ

Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi Sosyal Tesisleri’nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapılarak 15 Temmuz Günü’nü  anlatan fotoğraflar incelendi.

MEHTER EŞLİĞİNDE AKŞAM PROGRAMI YAPILDI

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 21:00’de toplanılarak Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Mehter Takımı’nın gösterilerinin ardından Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk ve Kaymakam Fehmi Sinan Niyazi’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapmasıyla devam etti.  15 Temmuz Hain Darbe Girişimini anlatan video gösterimleri ve 15 Temmuz ruhunu konu alan şiirlerin okunmasının ardından tüm şehitler adına Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dualar okundu.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..