|


|


|

KUYUCAK BELEDİYESİ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

KUYUCAK BELEDİYESİ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

Kuyucak Belediyesi ilkleri yapmaya devam ediyor. Kuyucak Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşlı Bakım Hizmet Aracı, hizmet vermeye başladı.

Kuyucak Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşlı Bakım Hizmet Aracı, yalnız yaşayan ve engelli vatandaşlara hizmet vermeye başladı. İlk yaşlı bakımı Kuyucak’ta gerçekleşti.  İlk hizmet verilirken Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan ve Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altunbaş incelemelerde bulundu. 

Gönül belediyeciliği konusunda iddialı olduklarını belirten Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Proje kapsamında yalnız yaşayan, yakınları yanında olmayan yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Yaşlılarımız bizim başımızın tacıdır. Yaşlılarımız evlerinden alınarak aracımızda öz bakımları ve temizlikleri yapılarak evlerine bırakılmaktadır. Aynı zamanda öz bakımları yapılan yaşlımızın barınma alanı olan konutun temizliği de ilgili ekiplerimizce gerçekleştirilecektir.” dedi.

Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altunbaş, bu hizmet için Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’e teşekkür ederken, “Bu mutluluğu bize yaşatan, hayalimizin gerçekleşmesine sebep olan değerli Kuyucak Belediye Başkanımız Metin Ertürk’ten Allah razı olsun. Yaşlımızın mutluluğu görülmeye değerdi” dedi.

Verilen hizmetten memnun kalan yaşlı vatandaş, “Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diyerek memnuniyetini dile getirdi. 

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..