|


|


|

KUYUCAK BELEDİYESİ EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDEN DÖNDÜ

KUYUCAK BELEDİYESİ EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDEN DÖNDÜ

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından Kuyucak Belediye Başkanı ve 20 kişilik ekibi Adıyaman deprem bölgesinde AFAD koordinesinde arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Kuyucak’tan 7 Şubat günü Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk  ve  20 kişilik ekibi,2 personeli ile Kuyucak Belediyesi Cenaze Aracı Adıyaman deprem bölgesine  gitti.

Deprem bölgesinde görevini tamamlayan Kuyucak Belediyesi ekibi 16 Şubat Perşembe günü Kuyucak’a geri döndü.

Ekibi karşılayan Başkan Ertürk, “Öncelikle hepinizden Allah razı olsun. Dünyada ve ülkemizde geçmişte benzeri yaşanmamış Cumhuriyet Tarihinin deprem felaketini yaşadık. Devlet bütün kurumları ile seferberlik halinde olmuş başta AFAD, Jandarma, Polislerimiz, Kızılay, Askeri ve Belediyeleri ile el birliği, gönül birliği içinde, Türk Milleti geçmişte yaşadığı zor günlerinde zorlukları nasıl aştıysa bu gün de acıdan tasadan tek yumruk olarak çok çabuk birleşmiş ve bu zor günleri hep birlikte aşacaktır. Sizler de Kuyucak Belediyesi olarak Adıyaman bölgesinde depremzede vatandaşlarımıza yardım için gittiniz.  1 haftadır gece gündüz demeden deprem bölgesinde çalıştınız. Gayret gösterdiniz. Depremzede vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmaya çalıştınız. Ben sizlere teşekkür ediyorum. Kuyucak Belediyesi’ne yakışanı yaptınız. Bir nebze faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Allah, ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Türk milleti olarak her zaman tüm dünyada birlik ve beraberlik içerisinde tek yumruk olmasını bilen bir milletiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaralarımızı hep birlikte saracağız.” dedi.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..