|


|


|

Kuyucak Belediyesi Çanakkale Şehitlerini Andı

Kuyucak Belediyesi Çanakkale Şehitlerini Andı

Aydın Kuyucak Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale zaferi ve Çanakkale şehitlerimizi anma günü dolayısıyla, Pamukören Mahallesi Çok Amaçlı Kapalı Pazaryerinde şehitler adına Mevlid-i Şerif okutularak hayır cemiyeti düzenlendi. Etkinlik kapsamında düzenlenen keşkekli yemek hayrına katılan binlerce kişi şehitler için dua etti.

 Hayır cemiyetine Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Güçlü, Kuyucak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Nihat Aktakka, Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ve yönetimi, Kuyucak İlçe Kadın kolları ve İlçe gençlik kolları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Müdürleri, Daire Amirleri, Kuyucak Mahalle Muhtarları, çevre İl, İlçe ve Mahallelerden binlerce vatandaş katıldı.

 Düzenlenen Hayır cemiyetine Kuyucak halkı yoğun katılım sağladı. Keşkekli yemek hayrına her yıl katılan Mehter Takımı, çaldığı Hücum Marşı ve marşlar eşliğindeki gösterileri ile hem Çanakkale Savaşı’nı canlandırdı hem de tarihi esintileri vatandaşlara sundu. Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün ev sahipliğini yaptığı keşkek hayrı yoğun ilgi gördü. 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi anma programı çerçevesinde keşkek hayrını gerçekleştirdiklerini belirten Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk,” Öncelikle tüm halkımızın kandilini kutluyorum. Belediyemiz tarafından Pamukören Mahallesi Kapalı Pazaryeri'nde tüm şehitlerimiz anısına hayır cemiyeti düzenledik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum.  18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Dua etkinliğimizi geleneksel olarak 36 mahallemizin katılımı ile sürdürmekteyiz. Dayanışma ve kaynaşmayı böylesine anlamlı bir günde gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Çevre ilçelerimizden de katılımlarla ve katkılarıyla beraber yaklaşık 10 bin kişilik yemek hazırladık. Geleneklerimizin devamı ve şehitlerimizi unutmamamız açısından önemli bir etkinlik. Ayrıca yarın Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 18 Mart Çanakkale Köprüsünün açılışı yapılacak. Büyük gurur duyuyoruz. Ülkemizde çok güzle şeyler oluyor. Kuyucak’ta da güzel çalışmaların yanı sıra geleneklerimizi de yaşatmaya devam ediyoruz. Bütün vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”  dedi.

 

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..