|


|


|

BAŞKAN ERTÜRK TAPULARI DAĞITTI

BAŞKAN ERTÜRK TAPULARI DAĞITTI

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Kuyucak Belediyesi Belenova Sosyal Tesisleri’nde Belenovalı vatandaşlarla bir araya gelerek tapularını dağıttı. 

Kuyucak’ın Belenova Mahallesi’nde 232 dönüm atıl durumda olan ve Kuyucak Belediyesi tarafından eşit miktarda parsellenip vatandaşlara dağıtılarak gelir getirici meyve ( kestane, elma, ceviz ) ağaçları dikilerek üretime kazandırılan arazilerin tapuları vatandaşlara dağıtıldı.

Toprağı koruma konusunda büyük gayret gösterdiklerini söyleyen Başkan Ertürk, “Tarım bir ülkenin ana kaynağıdır. Hem gelir kaynağı olarak hem de gıda ihtiyaçlarını uygun şekilde karşılaması bakımından diğer sektörlere oranla gelişme sürecinde desteklenmesi gereken ilk faaliyettir. Kuyucak Belediyesi olarak tarım arazilerinin kullanımını etkin hale getirmeye devam ediyoruz. Belenova Mahallemizde atıl durumda olan 232 dönüm araziyi gelir getirici meyve ağaçları dikilerek ekonomiye kazandırılması amacıyla mahallemizdeki 75 vatandaşımızın kullanımına sunduk. Mahallemizde çiftçilik yapan yerleşik halkımızın daha fazla üretim yaparak daha fazla gelir elde etmelerini sağlamak için kullanıma sunduğumuz arazilerin tapuları vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..