|


|


|

BAŞKAN ERTÜRK, NAZİLLİ GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AĞIRLADI

BAŞKAN ERTÜRK, NAZİLLİ GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AĞIRLADI

BAŞKAN ERTÜRK, NAZİLLİ GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AĞIRLADI

Kuyucak’ta yaptığı çalışmalarla herkesin takdirini kazanan Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Nazilli’de görev yapan gazetecileri Belenova Yaylası’nda misafir etti. Kar yağdığı zaman vatandaşların uğrak noktası olan Belenova’ya çıkmadan önce ilçe içerisinde Kuyucak Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar ve hizmetler gezdirilerek anlatıldı.

‘GÖNÜL İŞİ DİYE HEP HİZMET ÜRETTİK’

Burada gazetecilerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, konuşmasına Kuyucak hakkında bilgiler vererek başladı. Ertürk, “Çok kıymetli gazeteci arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolasıyla sizlerle bir araya geldik, öncelikle davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve yönetimini hem kazandırdıkları cemiyet binası hem de tekrar başkanlık görevine gelişinden dolayı tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. 1994-2014 yılları arası Pamukören Belediye Başkanlığı, 2014 yılından itibaren Kuyucak Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm. 25 yıldır Belediye Başkanlığım boyunca belediye işi, gönül işi diye hep hizmet ürettik. Birbirinden değerli projeler gerçekleştirerek Kuyucak'ın çehresini değiştirdik. Bize güvenenler asla yanılmadı. Bizim anlayışımızda siyaset odaklı belediyecilik yoktur. İsraf yoktur, laf üretmek yoktur, gösteriş yoktur. Sadece hizmet, hizmet, hizmet vardır. Tüketen değil üreten belediyecilik anlayışı ile israf eden değil, kaynak yaratan belediye olduk. Bir şehri aziz kılan o şehrin sakinleridir, halkımıza hizmet vermekten onur duyuyorum” dedi.

‘HİJYENİK PAZAR YERİMİZİ HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNDUK’

Kuyucak’ın çehresini yaptığı 100’den fazla projeyle değiştirdiklerini açıklayan, gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini sergileyen Başkan Ertürk, bölgede eşi benzeri olamayan kapalı pazar yeri hakkında bilgiler verdi. AK Partili Başkan Ertürk, “Kuyucak Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryerimizin toplam alanı 19.617,00 m2, 3 kattan oluşmaktadır. 1 batar katta 200 araçlık otopark alanı, 2. katında züccaciye, hırdavat ve konfeksiyon alanı, sebze, meyve, et, süt ve süt ürünleri satış alanı, merkezi ısıtmalı ve soğutmalı 700 kişilik düğün salonumuz ve 35 adet dükkan bulunmaktadır. Asansör ve Yürüyen merdivenlerin de içinde bulunduğu Kapalı Pazar Yerimiz engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza da uygun inşa edilerek, kışın soğuk ve yağmurlu günlerde hijyenik ve konforlu bir ortamda pazar alışverişlerini yapabilecekleri modern pazar yerini ilçemize kazandırdık” şeklinde konuştu.

‘300 BİN LİRALIK MİLLET KIRAATHANESİ’

Kargılıdere peyzaj düzenlemeleriyle ilgili konuşan Başkan Ertürk, “İlçemiz merkezinde bulunan Kargılıdere Peyzaj ve Rekreasyon Alanı çalışmaları Aydın-Denizli karayolu kenarından başlatılmıştır. 48 hektar alanda 2200 metre uzunluğunda olan Kargılıdere Peyzaj ve Rekreasyon projesinde 8 adet küçük büfe 4 adet kafeterya, 20 adet pergola, 10 adet kameriye, 7 adet çocuk oyun grubu bulunmaktadır. Kargılıdere Peyzaj ve Rekreasyon projesi 5.200,000,00 TL keşif bedeli ile belediyemiz imkanları ile yapımı sürmektedir. 4. Etapta çalışmalar tamamlanmış olup 5. Etap çalışmalara başlanacaktır. Yine ilçemizde 1836 yılında ilk içme suyunu getiren Yakup Paşa anısına yapılan Osmanlı Çeşmemiz halkımızın hizmetine sunulmuştur. Millet Kıraathanesi 300 bin lira mal olup 317 metrekarede 2 katlı olarak inşa edilmiş içerisindeki kafe ve kitap okuma alanı ile birlikte kapılarını hizmete açmıştır” diye konuştu.

‘GENÇLİK MERKEZİ 23 BİN 143 METREKAREDE YER ALIYOR’

Kuyucak Gençlik Merkezi sosyal tesisleri yüzme havuzu projesi ile gençlerin, halkın ve öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerini amaçladıklarını söyleyen Başkan Ertürk, “Gençlik binamız toplam 23 bin 143 metrekare alana kurulmuştur. Yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol, tenis kortu, halı saha ve yürüyüş yolu ile gençlerimize her türlü aktiviteyi katabilecekleri bir sosyal tesis oluşturarak onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefledik. Gençlik Merkezimin içinde yine çocuk kütüphanesi, çeşitli kursların verildiği derslikler, sergi alanı ve kafeteryası bulunmaktadır. Yine ilçemizde TOKİ çalışmaları tamamlanmıştır. Ahşap ve taş kaplamalara ağırlık verilen projede farklı metrekarelerde 177 konut yer almaktadır. 19 Ekim 2018 tarihinde hak sahiplerine anahtar teslim yapılmıştır. 2 adet çocuk parkı, 8 engelli olmak üzere 104 araçlık otoparkı kapsayan 9 bloktan oluşan bir çalışmamız oldu” dedi.

‘GES, KUYUCAK’A YILLARCA GELİR GETİRECEK’

Kuyucak Belediyesi’ne Güneş Enerji Santrali’nin yıllarca gelir getireceğini dile getiren Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Burası 220 dönüm bir arazimiz. Marjinal bir arazi. Taşlık, içerisinde herhangi bir zeytin ağacının olmadığı bir arazi burası. Biz bu arazinin 25 dönümünü 2017 yılında birinci inşamıza başladık. Yukarı taraf 2,2 kilovatlık 2018 yılı ağustos ayında devreye girdi. İlk bölüm belediyemize gelir getirmeye başladı. Tekrar 2019 seçimlerinden sonra 2. santralimizi planladık. Burasıda 1 megavatlık santralimiz. İki santralimiz faaliyete geçmiş oldu. Tahminen 4,5 milyon liralık bir gelir elde ediyoruz. Çünkü ilk yaptığımız santralden 2,5 milyon lira gelir elde etmiştik. 2021’de. Tabi burada asıl amacımız ülkemize yeşil enerji kaynağı dediğimiz güneşten enerji santralimizi yapmak suretiyle bir katma değer yaratmaktır, hem de belediyemize gelir elde etmektir. Bu amacımıza ulaşmış olduk. Kuyucak Belediyesine yıllarca gelir getirecek bir yatırım oldu. Buradan üretilen elektriği belediyemizce kullanmıyoruz. AYDEM’e satıyoruz. Diğer ayın 15’ine kadarda paramızı yatırıyorlar. Biz AYDEM’den elektrik ihtiyacımızı karşılıyoruz. Mahsuplaşma yapmıyoruz” şeklinde konuştu.

2022’DE CUMHURİYET MEYDANI PROJESİ MÜJDESİ

Kuyucak Belediyesi Orman Bakanlığı iş birliği ile Belenova Mevkii’nde yaklaşık 120 dönümlük araziye içerisinde olan ve 1200 rakımlı çamlıktan oluşan ve yanında gölet bulunan alan kış aylarında Uludağ havasında bir görünümle bölgedeki vatandaşlara hizmet veriyor. Başkan Ertürk ayrıca 2022 yılında Cumhuriyet Meydanı Kuyucak Merkezde, 2 katlı, içerisinde 250 araçlık otopark, tören alanı, satış dükkanları bulunan çok amaçlı hizmet alanının yapılacağı müjdesini verdi.

‘KOLTUĞA GÜÇ VERİYORUZ’

Son olarak Başkan Ertürk, “Ben tek başıma değil çalışan personelimle bu projeleri başardım. Biz geminin kaptanıyız. Beraber yumruğu bir yere vurduğumuzda, kenetlendiğimizde bu güzel eserler ortaya çıkıyor. Görevler gelip geçici önemli olan arkada bırakılan eserlerdir. Çünkü yarınlarda onlarla anılacağız. Biz koltuktan güç alan değil o koltuğa güç veren bir belediye başkanı olma gayretinde olduk her zaman. İnşallah bundan sonrada ak belediyeciliğin ruhuna uygun çalışmalar yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Ertürk’ün gazetecilerle gerçekleşen programı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolasıyla hediyelerini vermesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Copyrigt © 2022 Kuyucak Belediyesi ® Her Hakkı Saklıdır..