140447 Kuyucak Belediyesi
 

 

 
Haberler
Kuyucak’ta sinemaya gitmeyen çocuk kalmayacak Kuyucak Belediyesi çocukları sinemaya taşıyor ( 30.05.2019 )

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde başlayan proje kapsamında ilk ve ortaokul olmak üzere, Başaran ilkokulu, Cengiz Topel İlkokulu, Ertuğrul Gazi İlkokulu, Horsunlu İlkokulu, Kayran İlkokulu, Pamukören İlkokulu, Ş.Pol. Ali İnceoğlu İlkokulu, Şeh.Tekin Durmaz İlkokulu, Taşoluk İlkokul,Yamalak İlkokulu,Atatürk Ortakokulu, Kurtuluş Ortaokulu öğrencilerinden hayatında hiç sinemaya gitmemiş 350 öğrenci sinemayla tanışmanın mutluluğunu ve sinema keyfi yaşadılar.

DÖRT GÜN SÜRDÜ
Belli bir program dahilinde Kuyucak Kaymakamlığı ile Kuyucak Belediyesi işbirliğinde gruplar halinde Nazilli’ye sinemaya götürülen çocuklar, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde  “Keşif Çanakkale” adlı sinema filmini izleyerek sinema kültürü kazandı. proje ile öğrenciler patlamış mısır yiyerek sinema keyfi sürerken, Unutamayacakları bir anı oldu. 
SİNEMA KÜLTÜRÜ EDİNDİLER
“Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve bireylere yararlı olacak gençler yetiştirmek, öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerinin gelişmesine imkan sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirilmesi amaçlandığı bildirildi. 
Çocuklar, kendilerini sinemayla tanıştıran İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Metin Ertürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

,
Haberler Sayfasına Dön