148246 Kuyucak Belediyesi
 

 

 
Haberler
HORSUNLU, SOSYAL TESİSİNE KAVUŞUYOR ( 02.05.2019 )

Kuyucak Belediyesi tarafından Horsunlu Mahallesinde yapılacak olan sosyal tesisin 02.05.2019 tarihinde inşaatı başlatıldı. 7 ay 210 gün süreceği belirtilen sosyal tesisin Horsunlu’ya yakışacak bir tesis olacağını belirten Başkan Ertürk “Sosyal tesisimiz Horsunlu halkı için çok büyük bir eksikliği giderecek ve kaliteli vakit geçirilebilecek bir tesis olacak. Çocuklara, gençlere, ailelere tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını  diliyorum“ dedi.

Her alanda sosyalliğe önem verdiklerini anlatan Başkan Ertürk, “Yeni dönemde hız kesmeden projelerimizi söz verdiğimiz gibi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.Sosyal belediyecilik anlayışıyla Mahallelerimizin talebi, eksiği neyse, halkımızın gündeminde ne varsa bizim gündemimizde de o var” dedi.

Sosyal tesisin Horsunlu’nun en büyük ihtiyaçlarından olduğunu ifade eden Başkan Ertürk, “Horsunlu Sosyal Tesisi, güzel bir şekilde işletilecek.Bir yandan da Kuyucak ve Pamukören de ki çok amaçlı tesislerimizi ilçemize  kazandırdık. Kuyucak’ta bugüne kadar olmayanlar sırasıyla gerçekleşiyor” dedi.

Horsunlu’nun sosyal bir tesis alanı en büyük ihtiyaçlarından olduğunu ifade eden Başkan Ertürk, 7000 m2 lik alan da 974 m2 kapalı düğün salonu etkinlik alanıyla 02.12.2019 tarihine kadar düğün salonu binasının tamamlanarak ihale bedelinin 1652.000 tl olduğunu söyledi. Tesisin içerisinde, Kültür Merkezi, Yarı Olimpik Yüzme Salonu, Kır Düğün Salonu,Çocuk Oyun Parkı, Tenis Kortu, Basketbol ve Voleybol sahalarıyla çocuklarımızın daha güvenli kaliteli sporla iç içe alternatif bir tesis oluşturup halkımızı havuzla buluşturacağız. Şık ve güvenli kışlık düğün alanıyla her türlü etkinliklere cevap verebilecek bir tesis meydana getirmek için çalışmalarımızı tüm hızla devam ettiriyoruz. " dedi.

 

 

Haberler Sayfasına Dön